Tisková zpráva - 20. 6. 2000


Právě byl spuštěn nový internetový server FAZOLE.cz.
Fazole.cz jsou úplně novou aplikací českého Internetu, která zatím i bez velké propagace denně získává desítky nových uživatelů a u kterých vzbuzuje velký zájem.
K čemu vlastně slouží fazole.cz? Běžným uživatelům umožňují získavat fazole (jako internetové platidlo) za různé činnosti, které běžně na Internetu provádějí. Fazole lze například získat za návštěvy WWW stránek, registrace a využití různých služeb, za účast v průzkumech a anketách nebo za on-line nákupy. Za získané fazole mohou uživatelé nakoupit různé zboží, např. mobilní telefony, poukázky na zboží v obchodech nebo získat slevy a další výhody.

Fazole jsou významným motivačním faktorem pro uživatele a pro firmy tímto otevírají obrovskou škálu možností, jak je využít ve svůj prospěch. V kampaních na fazole.cz lze ovlivňovat mnoho faktorů, např. jak často budou fazole vypláceny (pouze jednorázově, jednou za měsíc, týden, den, hodinu nebo 10 minut), kolik fazolí bude rozdáno za určité činnosti (menší počet za návštěvu, větší za nákup nebo registraci) a také kolikrát může jeden uživatel nabídku využít. Lze takto třeba snadno dosáhnout, aby na váš server přišli pouze unikátní uživatelé nebo aby se každý den vraceli.

Ve srovnání účinností a nákladnosti s bannerovou reklamou vychází kampaně na fazolích odhadem desetinásobně výhodněji. Hlavním důvodem je, že firmy platí za skutečné výsledky (registrace, návštěvy, nákupy) a ne za zobrazení nebo-li imprese, jak je to u bannerů.

A jak jsou fazole nákladné? Chcete-li provozovat motivační kampaň, kdy nabídnete uživatelům fazole např. za návštěvu vašich WWW stránek, musíte fazole nejdříve nakoupit. Jejich cena je 10 fazolí za 1,-Kč. Za návštěvu WWW stránek je průměrná nabídka 10 fazolí, nastavíte-li kampaň pro jednorázové použití jedním uživatelem, můžete takto získat 1000 nových unikátních uživatelů za kampaň v hodnotě 1000,-Kč. Zkuste porovnat, kolik by vás stálo dosažení stejných výsledků s použitím bannerové reklamy.

Fazole.cz nabízí firmám i tzv. samofinancující se kampaně, kdy např. on-line obchod poskytne uživatelům nějaké zboží nebo slevy za fazole. Tímto získává nové klienty a zároveň fazole, které může využít pro různé další motivační kampaně. V takovém případě neplatí ani žádné poplatky nebo provize za využití systému kampaní na fazole.cz.

A nejlepší nakonec. Nabídne-li jakýkoliv obchod zboží nebo slevy v tzv. prodejních kampaních za fazole, má potom možnost dostat za přijaté fazole zaplaceno. Fazole jsou jediným serverem, kde obchodníci dostanou zaplaceno za slevy, které nabídnou.

Fazole.cz jsou projektem americké softwarové společnosti Eastbiz.com, Inc. V České republice jsou fazole.cz provozovány ve spolupráci s firmou Fabrica.cz.

Kontakt:
info@fazole.cz