Tisková zpráva - 14. 12. 2000


Společnost FAZOLE.cz bude nabízet zaměstnancům své akcie podle amerického vzoru.
Management internetového společnosti FAZOLE.cz v těchto dnech dnech oznámil založení společnosti Eastbiz Net, Inc., což je podle vedení firmy nejdůležitější krok k nabízení akcií formou tzv. stock options. Tento termín v podstatě označuje odprodej akcií firmy klíčovým zaměstnancům za zvýhodněnou cenu . V případě, že společnost je úspěšná, jsou majitelé stock options zvýhodněni růstem hodnoty firmy a tedy i hodnoty akcií, které navíc získali od svého zaměstnavatele za zlomek skutečné hodnoty.

Internetová firma FAZOLE.cz je vlastněna holdingovou společností Eastbiz Net, Inc., která byla založena v USA a je oprávněná vydat 25 miliónů akcií. Vedení firmy oznámilo, že svým zaměstnancům a spolupracovníkům míní v rozmezí nejbližších dvou let z uvedeného počtu odprodat několik miliónů akcií za velmi výhodnou cenu.

Nabídka a zvýhodněný odprodej akcií je díky zámořskému původu firmy Eastbiz Net, Inc. zcela v souladu s legislativou USA a je to jediná možnost jak umožnit i zaměstnancům v ČR nabídnout stock options. Právní systém Spojených států oproti systému v ČR totiž zcela bez problémů umožňuje využívat výhod vydávání stock options firemním zaměstnancům.

„Tento krok je zcela v souladu se strategií rozvoje firmy. V nejbližších dvou letech očekáváme obrovský vzestup služeb poskytovaných serverem FAZOLE.cz. Tento růst bude samozřejmě provázen velkými nároky na naše zaměstnance a spolupracovníky; nabídkou stock options je chceme povzbudit a motivovat k co největšímu výkonu“, prohlásil Jan Vaňhara, spoluzakladatel firmy Eastbiz Net a provozovatel věrnostního systému společnosti FAZOLE.cz. „Jako majitelé firemních akcií budou nejdůležitější zaměstnanci přímo závislí na rozvoji a vzestupu firmy. Nemyslím si samozřejmě , že každý může být podnikatelem a zakladatelem firmy, ale přesto je dobré, když i zaměstnanec může získat stejnou motivaci, jako má vlastník firmy. Stock options, se velmi osvědčily v USA, doufám tedy, že podobně tomu bude i u nás“, dodává na vysvětlenou Jan Vaňhara, který praktické zkušenosti s podnikáním v USA získal díky již dříve založené společnosti Eastbiz.com, Inc., která v USA úspěšně vyvíjí a prodává software pro provozování barterových burz.

Server FAZOLE.cz funguje na principu unikátního věrnostního systému, který motivuje zákazníky internetových firem k pravidelným návštěvám webových stránek a adres. Odměnou za tyto návštěvy je pro ně zisk předem stanoveného počtu internetové měny-tzv. Fazolí, které návštěvníci internetových stránek mohou podle potřeby směnit za služby nebo zboží nabízených vybranými internetovými servery. Tato varianta je hojně využívána v případě, že majitel dostatečného množství Fazolí nemá zájem platit skutečnou měnou tj. v Kč.

Kontakt:
info@fazole.cz