Šmoulí Nihasa Šmoulí Nihasa442 Další informace o mě Nástěnka Napsat zprávu Hodnotit uživatele Přidat mezi přátele Přidat do adresáře

Šmoulí Nihasa

Už delší dobu jsem chtěla změnit svou vizitku a stále jsem uvažovala jak. Jednou jsem tak brouzdala po netu a nějak narazila na stránku s mými kdysi nejoblíbenějšími postavičkami, tak jsem neodolala a můj výsledek tady vidíte.

Zde je pár mých nejoblíbenějších Šmoulů.

TAŤKA ŠMOULA: vždy jste ho mohli poznat podle jeho bílých vousů a červených šatů. Ve vesnici byl uznáván jako vůdce, neboť byl nejstarší, údajně měl 542 let. Využíval svou moudrost avizovat spíše než říct lidem co dělat. Často záchraňoval mladší Šmouly z nebezpečných situací. Byl také docela dobrý alchymista.

ŠMOULINKA: zlý Gargamel původně vytvořil Šmoulinku, aby roznítila potíže ve vesnici. Ale kouzlo taťky Šmouly způsobilo, že tohoto okouzlujícího malého Šmoulu si každý oblíbil.

ŠPRÝMAŘ: tento Šmoula trávil všechen svůj čas vymýšlením nových šprýmů.

BRUČOUN: bez ohledu co kdo řekl, Bručoun byl vždy proti tomu. Reptal, mumlal a vždy uvažoval negativně. Ale pod tím vším byl mírný a miloval Sassette a dítě. Ale on by byl hrozně nerad, kdyby se to ostatní dozvěděli.

SILÁK: měl charakteristické tetování ve tvaru srdce na paži. Silák byl nejsilnější Šmoula ve vesnici. Cvičil, byl dobrý sportovec a dokonce organizoval Šmoulí olympiádu. Vždy se na něj ostatní mohli spolehnout, když byla ve vesnici nějaká tvrdá práce, protože ji vždy udělal. Byl trošku nevychovanec, ale i přes to ho měl každý rád.

KUCHTÍK: nemohli jste si ho nevšimnout, protože nosil vysokým bílý klobouk a zástěru. A jeho dům byl vždy zdrojem lahodné vůně horkého chleba, vdolků, koláčů a sladkostí.

A teď nesmím zapomenout zmínit i ty zlé.

GARGAMEL: byl to hrozivý kouzelník žijící v rozpadlé chatrči na okraji lesa. Byl zlý, mazaný a mající dvě tváře. Nenáviděl Šmouly a stále je honil. Ale Šmoulové ho vždy porazili chytrostí a podařilo se jim vždy uniknout. Po každém zhoršení situace Gargamel přísahal, že se pomstí.

AZRAEL: tato prašivá kočka byla Gargamelův "podřízený". Následoval Gargamela v doufání, že někdy chytití pěkně chutného malého Šmoulu, ale nadarmo. Azrael byl hloupý a zlý … jako jeho pán.

Děkuji za návštěvu a případné plus. Pro vrácení bych byla ráda, kdybych našla zprávičku, kdo byl tak hodný.


Oblíbená fóraMoje článkyPřátelé